Warsztaty "Zabawa światłem"

Ostatnio miałam przyjemność po raz pierwszy prowadzić warsztaty fotograficzne. Przygotowując się do nich wiedziałam, że powinny one nawiązywać choć w części do klimatów fantastycznych i dawać radość zarówno dużym, jak i małym. Odbywały się podczas Festiwalu Fantastyki Nyskon, na którym było wielu fanów Sci-Fi, Fantasy czy kultury Wschodu, a przedział wieku uczestników całkiem spory. 

Postanowiłam wykorzystać miejsce, w którym odbywał się festiwal, czyli Fort Pruski w Nysie. Padło na warsztaty z malowania światłem i fotografii UV, które wymagają zacienionego pomieszczenia. Na początek uczestnicy posłuchali krótkiej prezentacji, która miała pomóc im oswoić się z najważniejszymi ustawieniami aparatu. Dowiedzieli się także na czym będą polegać warsztaty i jak odnaleźć się zarówno w roli modela, jak i fotografa.

 

Warsztaty fotograficzne  Warsztaty fotograficzne

 

Później przeszliśmy do części właściwej. Żądni wiedzy i dobrej zabawy uczestnicy szybko odnaleźli się przed oraz za aparatem. Rozpoczęliśmy od malowania światłem, gdzie każdy mógł spróbować sił w rysowaniu latarkami.

 

Malowanie światłem  Malowanie światłem

Malowanie światłem

 

Kolejną częścią była fotografia UV. Tutaj kreatywności nie było końca, w ruch poszły farby, kosmetyki i gadżety. Każdy chciał uwiecznić swoje dzieło na fotografii i wykorzystać w stu procentach możliwość działania z lampą ultrafioletową. Uczestnicy mogli popuścić wodze fantazji i zrealizować wymyślone przez siebie kadry :)

 

Fotografia UV  Fotografia UV

Fotografia UV  Fotografia UV

Fotografia UV

 

Warsztaty były dla mnie świetnym przeżyciem i możliwością podzielenia się z innymi tym, co sprawia mi dużą frajdę. Wszystkim obecnym na nich dziękuję za przybycie i tak energiczne oraz pełne kreatywności uczestnictwo! :)