Co inspiruje fotografa?

Każdemu z nas zdarza się czasem popaść w rutynę, wtedy niezbędne jest znalezienie inspiracji, która pozwoli stworzyć coś wyjątkowego. Podzielę się z Wami moimi sprawdzonymi sposobami na pobudzenie weny i wyobraźni :)

 

Zdjęcie IT


1. Filmy


Filmy stanowią ogromną inspirację przy realizacji zdjęć. Mogę przelać na kadry zarówno charakter, wygląd postaci, odtworzyć miejsce, które w nim zobaczyłam, czy też zasugerować się stylem filmu. Produkcje filmowe dają wiele możliwości przy planowaniu sesji, szczególnie kiedy chcę zrealizować zdjęcia charakteryzowane.

Nie muszę sugerować się ruchomym obrazem w pełni, często bodźcem do stworzenia pięknych fotografii staje się pojedyncza scena, kolory filmu, czy osobowość bohatera.


Nic dziwnego, że filmy tak mocno oddziałują na wyobraźnię fotografów, w końcu są to bardzo powiązane i często przeplatające się dziedziny ;)


2. Muzyka


Czy zdarzyło się Wam wyobrażać sobie różne sceny podczas słuchania muzyki? One również mogą stać się doskonałą inspiracją do zdjęć!


Dla mnie skarbnicą pomysłów są również teledyski, zawarte w nich historie oraz forma, w jakiej są stworzone.

 

Sesja charakteryzowana


3. Książki


Nic tak nie pobudza mojej wyobraźni jak książki! Jedna z nich stała się nawet zapalnikiem do rozpoczęcia projektu związanego z mitologią słowiańską! :)


4. Ludzie


Rozmowy, wymiana opinii, ciekawe historie? Stanowią one ogromną inspirację! 

Przed realizacją sesji zdjęciowych staram się nieco poznać osobę, która ma pojawić się na fotografiach. Aby nadać zdjęciom szczególnego charakteru uwieczniam na nich pasję, osobowość, wyjątkową cechę modela.

 

Sesja portretowa


5. Miejsca


Często podczas podróży natrafiam na niezwykłe miejsca, które aż się proszą o uwiecznienie ich na fotografiach. Zielony park, stary pałacyk czy tętniące życiem miasto? Każdy z plenerów można wykorzystać do stworzenia pięknych zdjęć!

 

Sesja portretowa